Kurkumas labās īpašības

KURKUMAS LABĀS ĪPAŠĪBAS
04/03/2021 0 Comments

Kurkumas labās īpašības ir ļoti spēcīga antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība, tāpēc to mēdz saukt par dabīgo antibiotiku. Kurkumu var izmantot kā garšvielu, to iespējams uzņemt arī sulas, tējas, eļļas un uztura bagātinātāja veidā.

Uzlabo veselību

Kurkuma (saukta arī par tumeriku) nāk no ingvera dzimtas auga saknes, tā ir garšviela un galvenā sastāvdaļa karijā. Tā nākusi no Indijas un jau pirms vairāk nekā četriem tūkstošiem gadu izmantota medicīnā. Kurkuma tiek uzskatīta par, iespējams, spēcīgāko augu cīņai ar dažādām slimībām un lielisku profilakses līdzekli. Tās galvenā medicīniskā funkcija ir kuņģa un zarnu trakta veselības uzlabošana.

Ja ir viegli gremošanas traucējumi ar pastiprinātu kuņģa skābes izdalīšanos un dedzināšanu, kurkuma var palīdzēs. To var likt lietā arī tad, ja kuņģa gļotādā ieperinājusies helikobaktērija un izveidojies gastrīts. Tāpat kurkumai piemīt asinis attīroša iedarbība. Tāpēc kurkuma nevar veicināt asins recēšanu un trombu veidošanos. Kurkuma ļoti labi iedarbojas uz vielmaiņas procesiem, tāpēc to izmanto kā papildu līdzekli cukura diabēta ārstēšanā. Lai kurkumas iedarbība būtu efektīvāka, to var uzņemt kopā ar pipariem. Kurkuma zarnu traktā pārstrādājas ļoti ātri. Pipari šo procesu nedaudz palēlina, vairojot kurkumas labvēlīgo ietekmi. Kurkumu izmanto arī ādas slimību ārstēšanā.

Kurkumai piemīt vēl citas labas īpašības: tā regulē holesterīna līmeni asinīs, palīdz izvadīt no organisma parazītus, mazina vēdera pūšanos un rūgšanas procesus zarnās, balansē trīs došas (ājurvēdas medicīna cilvēkus iedala trīs konstitucionālajos pamattipos jeb došās – vāta (gaiss un ēters), kapha (ūdens un zeme), pita (uguns un ūdens) –, un uzskata, ka došu disbalanss sekmē dažādu slimību attīstību).

Lieto apdomīgi

Kurkuma jālieto ilgstoši, tāpēc svarīgi, lai tas tiek darīts pareizi un saskaņā ar ārsta ieteikumiem. Katrs esam citādāks, un, ja tiek lietota nepareizi, tad var arī kaitēt. Kurkumas sastāvā aktīvā viela ir kurkumīns. Visvairāk tas sastopams kurkumas saknes sulā. Tīrs kurkumīns derēs tiem, kam ir hroniskas locītavu slimības un hroniskas sāpes. Ja kaite salīdzinoši svaiga vai parādās tikai šad un tad, varētu pietikt ar kurkumas pulveri.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.