Dziedinošā sēne – zemestauki

DZIEDINOŠĀ SĒNE
29/08/2021 0 Comments

Dziedinošā sēne zemestauki  ir ēdama sēne, tā ir visātrāk augošā sēne pasaulē, tā ir ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā.

To vērtīgās dziednieciskās īpašības bija zināmas jau pirms 2-3 tūkstošiem gadu Ķīnā. Jau toreiz zemestaukus izmantoja audzēju ārstēšanā. Vēlāk par tiem uzzināja arī Eiropā – kāds Berlīnes ārsts sāka zemestaukus sekmīgi lietot ādas un iekšējo orgānu vēža ārstniecībā. Romas impērijas laikā no tiem gatavoja mīlestības dzērienu, kas palielināja seksuālo aktivitāti. Zemestauku lietošana dod enerģiju un možumu visai dienai, pasargā organismu no stresa un infekcijām, paaugstina organisma hormonālo tonusu un stimulē imunitāti, tā paaugstinot organisma pretestības spējas.

DZIEDINOŠĀ SĒNEZemestauki satur fitoestrogēnus – vielas, kas mūsu organismā aizvieto hormonus, uzlabo imūnsistēmas darbību, kavē ļaundabīgo audzēju veidošanos, kā arī aterosklerozes un vīrusu infekciju attīstību. Zemestauku preperātus izmanto sieviešu slimību – miomu, mastopātijas, olnīcu cistu dziedniecībā. Palīdz nieru, gastrīta, kuņģa čūlas, arī prostatas iekaisumiem. Zemestauki šķidrina asinis, tā pasargājot no sirds un asinsvadu saslimšanām.

Nespirtota sēne (kapsulas) palīdz aizkuņģa dziedzera ārstēšanā. Lieto pēcoperācijas periodā. Zemestauki ir labs līdzeklis veselības uzturošai terapijai, pagarina mūža ilgumu.

 

DZIEDINOŠĀ SĒNEZemestauku sula un biezsula

Zemestauku sulai ir sēņu vīna garša, brūnā, brūngani zaļā krāsā un nogulsnes. Zaļganīgo toni dod hemagglutinīns, kas lokalizējies olas zaļajā slānī. Zemestauku biezsulā ir pilnīgi viss sēnes sastāvs, tai ir sēņu vīna garša, brūnā, brūngani zaļā krāsā. Var būt želejveida konsistence. Biezsulai ir tādas pašas īpašības kā sulai. Tā kā konsistence ir biezāka kā sulai, varbūt ir nepatīkamāk iedzert.

 

Kaltēts zemestauku pulveris

Īpašības kā sulai un biezsulai, jo produkti tiek turēti īpašos apstākļos zemā temperatūrā. Aktīvās vielas vienā kapsulā ir sabalansētas analogi vienai tējkarotei sulas vai biezsulas. Vērtīgās dziednieciskās īpašības tādas pašas kā sulai un biezsulai. Šis produkts uzlabo imunitāti, ieteicams bērniem, tikai vienu kapsulu dienā un staigā vesels!

 

Zemestauku ziede

Stimulē ādas aizsargfunkciju, veicina normālo ādu reģenerāciju, paātrina brūču sadzīšanu, mazina iekaisumu, uzlabo ādas un zemādas saistaudu apasiņošanu. Var palīdzēt tiem, kam paplašinātas kāju vēnas, mazina sāpju sajūtu un locītavu stingumu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.